ANNESİNİ UYUTUP KIZINA TECAVÜZ ETTİ...

Adana'da annesinin gazozuna uyku ilacı koyduktan sonra gezme bahanesiyle evden çıkardığı 16 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği ileri sürülen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olay, merkez Seyhan İlçesi'nde meydana geldi. 16 yaşındaki K.V., bir arkadaşı aracılığıyla tanıştığı M.Ş.'nin, "Araba ile gezelim" önerisine annesinin izin vermeyeceği gerekçesiyle karşı çıktı. M.Ş., K.V.'den içine uyku ilacı koyduğu gazozu annesi Ç.E.'ye içirmesini istedi. Gazozu içen annesinin uykuya dalmasının ardından K.V., M.Ş. ile birlikte arabasıyla dolaşmaya çıktı. M.Ş., arabayı ıssız bir yere götürdükten sonra kız çocuğuna tecavüz etti. Olayın ardından M.Ş. tarafından arabadan indirilen K.V., en yakın polis merkezine giderek başından geçenleri anlattı. Yapılan tahkikatın ardından adliyeye sevk edilen M.Ş., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
30208 4
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Cumhuriyet Gazetesi yazarı Alev Coşkun, Habertürk'teki programda reklam arasına gidilmesinine 'Beni kesmek istiyorsunuz, çünkü önemli konulara girdim çok teşekkür ederim' sözleriyle tepki gösterdi. Habertürk'te ekranlara gelen Cumhuriyet özel programına Milliyet'ten Taha Akyol ile Cumhuriyet yazarı Alev Coşkun katıldı. Programın spikeri reklam arası vereceğini söyleyince Cumhuriyet yazarı nazikçe bakın nasıl tepki gösterdi. İşte o diyaloglar: Alev Coşkun: Bugün Anayasa'nın ilk üç maddesini kaldırmak isteyenler yok mu? Aşağısından, sağından, solundan, üstünden, altından bunu görmemiz lazım. Bugün Cumhuriyetin 87. yıldönümü. Toplumun önemli bir kesiminde endişe var. Size açık söyleyeyim. Bazıları için türbandan daha büyük bir özgürlük yok. Tek özgürlük var o da türban. Diyorsunuz ki, 'YÖK' kaldıralım, dokunulmazlıkları kaldıralım, daha büyük, ileri demokrasiye geçelim' Arkasından diyorsunuz ki, 'tamam türbanı verdik'. Sayın Coşkun son bir cümle rica edeceğim. Çünkü süremizi aştık, bayağı aştık... Bir cümleyle toparlamanızı r ica edeceğim, süremizi çok aştık. Toparlayayım peki. 2023 sordunuz zaman. Ben bunları söylemek zorundayım. Toplumun önemli bir kesiminde endişe var. Üniversitede okuyacak olan türbanlı kızımız istediğini giyerek okusun. Ondan sonra diyecek ki türbanımla yargıçlık yapacağım. Diyoruz ki biz 'Gelin bunu düzenleyelim'. Hayır oraya girmiyorlar. Nereden çıktı bu kamusal alan? Bir kısım üniversitede türbanı takıyorsa ilkokulda da takacak. Sayın Akyol bunu kimlerin söylediğini iyi bilir. Sayın Coşkun bu çok uzun bir tartışma konusu olacak. O yüzden teşekkür ediyorum Evet beni kesmek istiyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum, beni kesmek istiyorsunuz. Çünkü önemli noktalara girdim. Hayır amacım gerçekten o değil, reklam süremizi çok aşmış bulunuyoruz. Bakın bunlar çok önemli. İsterim ki 2023'de bütün bunlar ortadan kalksın. Bu meselelere akılcı noktalardan bakalım. Hepimiz Cumhuriyetin bize sağladığı bu özgürlük ortamını iyi koruyalım, iyi tahsin edelim, güçlendirelim..
Erdoğan, partisinin genel merkezinde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ekonomide yaşanan dalgalanmaları değerlendirdi. Erdoğan, "Hükümetimiz, önleyici bir yaklaşımla sorunlar kapımızı çalmadan bunları nasıl bertaraf edeceğimizin mücadelesini veriyor. Bu çerçevede önlemlerimizi alıyoruz" dedi. Başbakan sözlerine, "Küresel ekonomide yaşanan son gelişmeler orta ve uzun vadede Türkiye'yi bu kez inşallah teğet bile geçmeyecektir. Benim bu noktada milletimden tek bir ricam var. Ramazan ayını da bir imkan bilerek lütfen israftan kaçının. Bakın, birilerinin dediği gibi 'harcama yapmayın' falan demiyorum. Ne demek harcama yapmayın. Tabii ki harcama yapacaksınız. Piyasada bu hareketlilikler olacak. Ama israf etmeyeceksiniz. Biz israf etmeyeceğiz. İsraf ekonomisinden yana değil, verim ekonomisinden yana olacağız" diye devam etti. Türkiye'nin bugün en olumsuz küresel şartlara karşı büyüme istikrarını sürdürdüğünü vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Bu çok önemli. Çünkü küresel krizin başladığı günden bugüne dünyanın ekonomik olarak en sağlam bilinen ülkeleri bile çok ciddi depremler yaşadılar. İşte borç tablosuna baktığınızda dünyanın şu anda bir numaralı borçlu ülkesi Amerika. Arkasında Japonya var, arkasında İtalya var. Bakın nereler var. Çeşitli Avrupa ülkelerinin bu dalgalanmalardan ne ölçüde etkilendiği, nasıl iflasın eşiğine kadar geldiği haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. İşte İspanya, işte Portekiz ortada. İrlanda ortada. Bunlar daha kısa bir süre önce dünyanın, Avrupa'nın şımarık ülkeleriydi. Ama bakın şimdi neredeler. Avro Bölgesi Ülkeleri bugün bozulan bütçe dengeleri ve artan kamu borçları nedeniyle ciddi sıkıntılarla karşı karşıya. İşte dünyanın en büyük ekonomisi diyebileceğimiz ABD ekonomisinde de görülmemiş ölçüde büyük sıkıntılar, sarsıntılar yaşanıyor. Daha birkaç gün önce dünyanın önde gelen kredi derecelendirme kuruluşlarından biri ilk kez Amerika'nın kredi notunu düşürdü. Dünyanın her yerinde ekonomik durgunluk, hem yönetimleri hem toplumsal huzuru tehdit eder hale gelmiş durumda. Türkiye, böyle olumsuz küresel şartlar içinde kalkınma iradesini koruyor."
  (Toplam 0 yorum) Yorum Ekle

Henüz yorum yapılmamış

2007© videovitrini.com