AMAZON'DA TAŞ DEVRİ KABİLESİ BULUNDU!..

Ülkenin yerli nüfusunu korumak amacıyla kurulan Kızılderililer Ulusal Vakfı'nın (Funai) sözcüsü yaptığı açıklamada, 200 kişilik kabilenin izine ilk önce uydu fotoğraflarında rastlanıldığını, daha sonra ise Funai üyelerinin Nisan ayında uçakla bölgede yaptıkları uçuşlar sırasında kabileyi tespit ettiklerini belirtti. Brezilyalı makamlar, beyazları, ülkenin ücra bölgelerinde yaşayan ve hiç beyazlarla temas etmemiş yerli kabilelere sağlık nedenlerinden dolayı yaklaşmasını yasaklıyor. Yasağın amacı, bu kabileleri, beyazlardan geçebilecek ve hiç alışık olmadıkları hastalıklara karşı korumak olarak açıklanıyor. Funai yetkililerinden Fabricio Amorim yaptığı açıklamada, keşfedilen kızılderili kabilesinin Pano kızılderili grubuna ait olabileceğini belirtti. Funai'a göre, altın arayıcıların, oduncuların, balıkçıların ve uyuşturucu kaçakçıların yasadışı faaliyetleri Javari vadisinde yaşayan yerli kabileler için tehdit oluşturuyor.
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
64400 7
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
İngiltere'de hükümetle öğrenciler arasındaki gerginlik had safhada. Hükümet üniversitelerde harçları artırmak için tasarı hazırlayınca onbinlerce öğrenci sokaklara döküldü, polisle çatıştı. Hükümetin büyük ortağı Muhafazakar Parti'nin binasını işgal etti. Olaylarda 3'ü polis 10 kişi yaralandı. İngiltere'nin başkenti Londra'da bir araya gelen onbinlerce öğrenci, harç oranında yapılması öngörülen artışı protesto etti. Tasarı, harçların yüzde 300 oranında arttırılmasını öngörüyor.. İngiliz hükümetinin harç oranını arttırmayı öngören tasarısını protesto eden öğrenciler, Başbakan David Cameron'un önderliğindeki Muhafazakar Parti'nin genel merkezi olan, parlamentonun yakınındaki "Milibank Tower" önünde gösteri düzenledi. Öğretim görevlilerinin de öğrencileri yalnız bırakmadığı eylemde, bazı öğrenciler Muhafazakar Parti binasına taşlarla saldırdı. Eyleme katılan Jelena Savoviç, "Buradayız çünkü eğitimin bedava olması gerektiğine inanıyoruz. Yalnızca iş ve kazanç sağlayacak projelere destek çıkan bir hükümet istemiyoruz. Bu tasarılar belki bize yansımayacak ama gelecekte eğitimleri için bu parayı ödeyecek olan öğrenciler için buradayız" dedi. Mayıs ayındaki genel seçimlerle göreve gelen Muhafazakar-Liberal Demokrat koalisyon hükümetinin tasarısı, 3 bin 290 sterlin olan yüksek öğrenim harçlarının 2012 senesinden itibaren yıllık 9 bin sterlin civarına yükseltilmesini öngörüyor.
BDP'li Pervin Buldan'ın konuşmasına yönelik eleştirilerde bulunan Arınç, Buldan'ın eşinin öldürülmesi ile ilgili sözlerine Oya Eronat'ın acısıyl cevap verdi... Kürt'lerin siyasi ve kültürel haklarının tümünün verileceğini belirten Arınç, "Bu bir bahşiş, ulufe değildir. Kimliğini tanıdığınız insanın bütün haklarına da saygı göstereceksiniz" dedi. BDP'li Pervin Buldan'ın konuşmasına yönelik eleştirilerde bulunan Arınç, Buldan'ın eşinin öldürülmesi ile ilgili sözlerine, "Ben sizin acınızı anlıyorum. Bu acınıza saygı duyuyorum. Acınızı da paylaşıyorum, buna emin olun. Ama bu acıyı yaşayan sadece siz değilsiniz. Oya Eronat'a gösterilen tepkiyi anlamakta zorlanıyorum. O da bu acıyı 18 yaşındaki çocuğu gözünün önünde öldürüldüğü zaman yaşamış bir insandır. En yakınınızı, eşinizi kaybettiniz; hunharca. İnşallah bu olayın gerçek failleri ortaya çıkacak ve bunun hesabı sorulacaktır. Bu hepimizin görevidir" diye konuştu. Arınç'ın bu sözleri üzerine, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat gözyaşlarını tutamadı. Buldan'ın, teröristlerden 'gerilla' olarak söz ettiğini ve hiç 'terör ve terörist' demediğini belirten Arınç, "Bu yanlış, Türkiye'de terör var, terörist var ve terörle mücadele var. Siz bunu yapmayın mı diyorsunuz? Kundakta bebek ölüyorsa, dört kızımız taksi içinde öldürülüyorsa, Batman'lı annenin karnındaki 8 aylık çocuk gün görmeden ölüyorsa, konuşmanızda niye buna yer ayırmadınız? Buradan 200 metre ileride, Kumrular'da masum ayakkabı boyacısının hayatına kastediyorlar, buna biryeş demiyorsunuz" dedi. Arınç, Türkiye'nin asayişini korumanın hükümetin görevi olduğunu belirterek, "Bugünkü terörle mücadele konseptinde başarılıyız. Türkiye şu kadar yıl içinde mücadele etmiştir ama son dört aylık mücadele netice vermeye başlamıştır. TSK'da kimyasal silah envanteri yoktur. Kimyasal silah kullanmadık, kullanmayız. Ne böyle bir silahımız var ne de olsa kullanmayı düşünürüz. Kimyasal silah insanlık ayıbıdır, vahşettir. Bugün terörist mi, masum vatandaş mı olduğu ayırt edilmeyen kimseye silah doğrultulmuyor" diye konuştu.
  (Toplam 1 yorum) Yorum Ekle
merve 26.10.2011 20:04:00
böyle bir bilgi olamaz.

2007© videovitrini.com