İŞTE BOĞAZI KESİLEN KADININ SON GÖRÜNTÜLERİ...

Bursa'da evinde boğazı kesilerek öldürülen 35 yaşındaki kadının ölmeden önceki son görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
81856 9
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Gezi Parkı’na destek amacıyla İzmir Gündoğdu Meydanı’nda kurulan çadırlarda kalan ve 19 Haziran gecesi çadırlara yapılan baskınla gözaltına alınıp, tutuklanarak gönderildiği Şakran Kadın Cezaevi’nde, “çıplak aramaya' maruz kaldığını belirten Elif Kaya’nın Avukatı Ali Aydın müvekkilinin durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Müvekkilinin İzmir Gündoğdu Meydanı’ndaki eylem çadırlarına yapılan baskınlarda gözaltına alınıp 23 Haziran’da tutuklandığınhı belirten Aydın, “Tutuklanmasının ardından cezaevine götürüldü. Cezaevinde müvekkilim, “Nereye geldiğimi biliyorum. Bunun bilincindeyim. Normal bir aramaya karşı değilim' diyor. Ancak, çıplak arama dayatılınca, karşı olduğunu bunun insanlık onuruna aykırı olduğunu belirtip, kabul etmiyor. Buna rağmen görüntülerde mevcut olduğu gibi en az 10 kişilik bir grup gardiyan tarafından dar bir odaya sokularak, çıplak aramaya maruz bırakılıyor. Çıplak aramanın kanunlarda yeri yok. Yasa dışı. Bu durum uluslararası sözleşmelere göre işkencedir, insan haklarına aykırı bir durumdur, kişinin vücut bütünlüğünü ihlal ve cinsel tacizdir. Bununla ilgili Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Haberlerin basında yer almasından sonra Elif, tekrar taciz edilmeye maruz bırakılacak şekilde aramaya tabi tutuldu. “Normal aramaya karşı çıktı' şeklinde haberler çıkarıldı ve görüş yasağı konuldu” dedi. Aydın, müvekkilinin maruz kaldığı durumla ilgili hukuki mücadelelerinin süreceğini bildirdi.
Mısır'da triportör çalmakla suçlanan iki kişi, halk tarafından linç edildikten sonra ayaklarından asılıp işkence edilerek öldürüldü. Tüyler ürperten olay, başsavcılığın halkı, kanunları ihlal edenleri yakalayıp polise teslim etmeleri için teşvik etmesinin ardından yaşandı.Görgü tanıklarının ifadesine göre, Mısır'ın başkenti Kahire'nin yaklaşık 90 kilometre kuzeyindeki Garbiya kentinin Samanod kasabasında gerçekleşen olayda, içinde genç bir kız olan bir triportörü kaçırmaya çalışan iki kişi suçüstü yakalandı. Genç kız zarar görmeden olay yerinden kaçarken, çevredekiler tarafından yakalanan iki kişi önce sokaklarda sürüklendi ardından da sopalarla dövüldü. İç çamaşırlarına kadar soyulduktan sonra kasaba meydanındaki bir otobüs durağına asılan hırsızların, asıldıkları sırada hayatta oldukları belirtildi. Kan donduran olayı yaklaşık 3 bin kişi izlerken, bazı Mısırlıların "Öldürün! Öldürün!" diye tempo tuttuğu bildirildi. POLİSİN BOŞLUĞUNU HALK "DOLDURUYOR" İktidardaki siyasi hareketin sözcüsü, linç olayının bölgede yaşanan bir dizi tecavüz vakasının ardından geldiğini söyledi. Müslüman Kardeşler'in Garbiya teşkilatı sözcüsü Memduh el Münir, Associated Press'e yaptığı açıklamada, "Maalesef polis Garbiya'daki resmin tamamen dışında. Devrimden sonraki durumlarından ve Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'den rahatsızlar" dedi. Mısır polisi, 2011 yılındaki devrimin ardından büyük güç kaybetti. Daha iyi çalışma şartları talebiyle grev yapan binlerce polis, geniş çaplı Mursi karşıtı protesto gösterilerine müdahale etmeyi de reddediyor. Mısır Başsavcısı geçen hafta emniyet güçlerinin bu tutumundan ötürü doğan boşluğun giderilmesi için halkı göreve çağırmıştı. Son Haber: 'Başbakan bana beş buçuk yıl...'.
  (Toplam 0 yorum) Yorum Ekle

Henüz yorum yapılmamış

2007© videovitrini.com