BOĞA GÜREŞİ KANLI BİTTİ... 3 ÖLÜ 37 YARALI

Kolombiya’nın kuzeyinde yapılan Boğa Güreşi organizasyonu kanlı bitti. 3 kişinin öldüğü ve 37 kişinin yaralandığı organizasyona ara verildi. Kolombiya'nın kuzeyinde yapılan Boğa Güreşi organizasyonunda 3 kişi öldü 37 kişi yaralandı. Azgın boğalar arenaya salındı. İnsanlar da arenaya girince ortalık kan gölüne döndü.
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
33328 3
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Taraf gazetesi yazarı ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Sancar, Türk Silahlı Kuvvetlerin Uludere'deki bombalama olayının katmerli bir katliam olduğunu ileri sürerek, bırakın oradakilerin sivil olduğunu sivil olmasalar dahi savaş halinde olmayan TSK'nın teröristlere bile bomba atamayacağını bunun toplu imha olacağını ileri sürdü. TVNET BAŞKENT Programına katılan ve Abdülkadir Selvi ile Melek Baripoğlu Arıcı'nın sorularını yanıtlayan Sancar, Uludere'den çıkarak PKK'ya yönelik operasyonlar ve KCK tutuklamalarını eleştirdi. Hükümetin bir askeri bir de siyasi strateji yürüttüğünü ileri süren Taraf yazarı, Kazan ve Cudi'de PKK'ya yönelik toplu imha yapıldığını ve bunun da sevinç gösterileri ile karşılandığını işleri sürdü. Size silah doğrultmayan birine ateş etme hatta bombalama yetkisine sahip değilsiniz bu bir insanlık suçudur diyen Sancar şunları söyledi: “Hükümetin terörle mücadeledeki yeni stratejisi şöyle bir psikoloji yarattı: Kazan’daki operasyon sonrası yaşanan toplu ölümler karşısında bir tür sevinç gösterisi yapıldı. Ardından da Dicle’de… Ne kadar çok imha edilirse, burada imha kelimesi çok önemli. PKK’lılar imha edildi deniliyor. Ne kadar çok imha edilirse o derece başarılı görülüyor. Bu işin askeri boyutuydu. İşin diğer yanı ise kürt siyasal hareketiyle öyle yada böyle bir ilişkisi olan medya, avukatlar, gazeteciler vb. meslekten olanların içeri alındığı KCK operasyonları. Bu operasyonlar siyasi bir amaca yönelik operasyonlardır.” Sancar'ın, 'KCK ' operasyonları ile PKK'ya darbe vurduk gibi söylemler var sözleri üzerine araya giren Arıcı, “Ama bir gerçek var ki; KCK operasyonları sonrası PKK’nın ağır darbe aldığı ve gücünü yitirdi” şeklindeki sözleri üzerine Sancar, amaca ulaşmak için her yola başvurmanın doğru olmadığını, TSK’nın da bu yöntemi kullandığını söyledi. Programın başında Uludere’dekiler sivil bile olmasa terörist olsalar dahi bombalayarak onların toplu imha edilemeyeceğini, bunun insanlık suçu olduğunu ileri süren ve programın devamında da yapılan operasyonlarda PKK’nın bombalanması ve toplu ölümlerin olmasını eleştiren Sancar’a Arıcı'nın'da "PKK bombalanmasın, gerilla savaşı olsun ille de şehit haberleri mi gelsin" şeklinde çıkışı olunca program iyice kızıştı… İşte TSK’nın PKK operasyonlarını destekleyen spikerle, PKK operasyonlarını bir toplu imha ve insanlık suçu olarak gören gazeteci arasındaki o tartışma!..
MECİDİYEKÖY'de, Başakşehir Belediyesi'nde çalışan Mahmut Taşkın, nişanlısından ayrıldığı için girdiği bunalım yüzünden Elbir İş Merkezi'nin 10'uncu katından atladı. Üç-dört kat yükseklikten sonra etkisini kaybeden hava yastığına düşen 29 yaşındaki Mahmut Taşkın, yaylandıktan sonra asfalt zemine yuvarlandı. Sağlık ekipleri ağır yaralanan Mahmut Taşkın'a toplanan meraklılar yüzünden müdahalede zorluk çekti. Hastaneye kaldırılan Mahmut Taşkın, 1,5 saat sonra hayatını kaybetti. Mahmut Taşkın, bugün saat 12.50'de Mecidiyeköy Meydanı'ndaki binanın 10'uncu katta bulunan terasa geçti. Çevre sakinleri, giriş kapısı kapalı terastan aşağıya bakan Mahmut Taşkın'ın hareketlerinden şüphelenerek polise haber verdi. Mahmut Taşkın daha sonra terasın korkulukları üzerine çıktı. Olay yerinde gelen polis ekipleri de itfaiye ekibi çağırdı. “BARIŞMA İHTİMALİ DE YOK” Şişli İtfaiye Grubu'ndan gelen ekipler, iş merkezinin önüne hava yastığı açtı. Terasın kapısını bina görevlisine açtıran polis ve itfaiye ekipleri, Mahmut Taşkın'ı ikna etmeye çalıştı. Mahmut Taşkın, ekiplere “Gelmeyin. Nişanlımdan ayrıldım. Barışma ihtimali de yok. Adım Mahmut” diye karşılık verdi. İtfaiyenin ikna ekibi ile polisler konuşarak Mahmut Taşkın'ı intihardan vazgeçirmeye çalıştı. Yağmura rağmen Mecidiköy Meydanı'nda toplananlar, terastaki Mahmut Taşkın'ı izledi. Birkaç kez aşağıya bakan Mahmut Taşkın, 40 dakika sonra ellerini açarak kendisini boşluğa bıraktı. İntihar girişimini izlemek için toplanan meraklı kalabalık, Mahmut Taşkın'ın düştüğü yere doğru hareket edince, sağlık ekipleri müdahalede zorluk çekti. Mahmut Taşkın, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste tedaviye alınan Mahmut Taşkın, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. CEBİNDEN “ONSUZ YAŞAYAMAM” NOTU ÇIKTI Mahmut Taşkın'ın cebinden “Anne, baba hakkınızı helal edin. Onsuz yaşayamam. Baba kredi kartı borcum var. Onu ödersin” yazılı not çıktı. Bu arada, itfaiye yetkilileri hava yastığının üç-dört katlı binalardan işe yarağını ancak daha yüksek mesafelerde etkisini kaybetiğini söyledi. Bina yöneticileri iş merkezinin yüksekliğinin 30 metre olduğunu belirtti.
  (Toplam 0 yorum) Yorum Ekle

Henüz yorum yapılmamış

2007© videovitrini.com