İSRAİL PARLAMENTOSUNDA TÜRKİYE KAVGASI!..

Gemideki İsrailli vekile Meclis'te saldırı Gazze yardım gemisinde bulunan İsrail parlamentosunun ilk kadın Arap milletvekili olan Balad partisi üyesi Hanen Zubi, parlamentoda sözlü saldırıya uğradı. Likud milletvekili, Zubi'ye "Gazze'ye git, hain" diye bağırdı.
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
9936 1
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
SİVAS Belediyesi'nin kentsel dönüşüm projesi kapsamında sanayi bölgesindeki tuvaletleri yıkmasına tepki gösteren ve "Tuvaletimizi nereye yapacağız" sözleriyle internette izlenme rekorları kıran esnaf Hasan Şahin, "Mağduriyetimiz komediye dönüşmüştür ve biz bunun komediye dönüşmesinden hiç haz etmiyor, çok büyük üzüntü duyuyoruz" dedi. Sivas'ta 13 yıllık esnaf Hasan Şahin'in sanayi çarşısının kaldırılması çalışmaları kapsamında esnafın kullandığı umumi tuvaletlerin yıkılması nedeniyle Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'e tepki göstermiş ve sözleri sosyal paylaşım sitelerinde büyük ilgi çekmişti. Bir çok versiyonu yapılan görüntülerle internet fenomeni haline getirilmekten rahatsızlık duyan 36 yaşındaki Şahin, bugün yıkılan tuvaletler önünde bir basın açıklaması yaparak mağduriyetlerinin hiçe sayıldığını ve sadece bir kaç cümlenin ön plana çıkarıldığını ifade etti. Şahin, "Biz 7-8 dakikalık bir röportaj yapmıştık. Ancak o röportajdaki mağduriyetimizi hiçe saydılar, bunu bir komedi haline dönüştürdüler. Bu olayın Sivas'a ve Sivaslıya lanse edilmesi esnaf olarak bizleri gerçekten çok üzdü. Biz sadece o 40 saniyenin değil videonun tamamının izlenmesini isteriz" dedi. "MAĞDURİYETİMİZDEN HİÇ SÖZ EDİLMİYOR" Olayın bu noktaya gelmesinden mutluluk duymadığını belirten Şahin, "Her gün geliyoruz ki o röportajla ilgili yeni bir klip çıkmış, film yapmışlar, fragman yapmışlar, remix yapmışlar, hiç hoş şeyler değil bunlar. Bu noktaya gelmesinden mutlu değiliz. Biz şov yapmak için, internette fenomen olmak için kamera karşısına çıkmadık. Mağduriyetmizden hiç söz edilmiyor, sadece 40 saniyelik videonun üzerinde film yapılmış, fragman yapılmış. Biz Sivas'ın bu konulara gündeme gelmesini istemiyoruz" dedi. "ARTIK BU VİDEOYU İNTERNETTE PAYLAŞMAYIN" Videonun internette yayınlanmasını engellemeye çalışacağını belirten Şahin, "İnternetten bu videoyu paylaşan arkadaşlara da sesleniyorum. Artık öyle bir şey yapmasınlar. Sivas'a ve Sivaslıya yakışmıyor bunlar. Böyle gündeme gelmek esnaf olarak bizlere yakışmıyor. Zaten videonun kaldırılması için de gerekli müracaatta bulunacağım." diye konuştu.
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, başkent Aşkabat'ta hipodrumda attan düştü. Associated Press, 55 yaşındaki Devlet Başkanı Berdimuhammedov'un At Bayramı etkinlikleri çerçevesinde geçen pazar günü hipodromda yapılan yarış sırasında bindiği atın tökezlemesi sonucu yüzüstü düştüğünü yazdı. Berdimuhammedov'un, kazada ağır yaralanmadığı sanılırken, hipodromda programı izleyen binlerce kişi, olaya tanık oldu. Öte yandan düşüş anı, devlet televizyonunda gösterilmedi, haberlerde kazadan bahsedilmedi, yarışın galibinin Berdimuhammedov olduğu bildirildi. Türkmenistan'da tüm yerel yayın kuruluşları devletin tekelinde. Ülkede devlet başkanının basında eleştirildiği hiç görülmüyor. Bu olay sırasında Türkmenistan güvenlik kuruluşlarının, Berdimuhammedov'un düşüş anının videosu veya görüntülerinin dünya basınına yayılmasını engellemeye çalıştıkları yönünde söylentiler mevcut. Sürgündeki muhalif örgüt Gündoğar'a göre, polis, Aşkabat havaalanından ayrılan yolcuların kameralarını, cep telefonlarını, bilgisayarlarını dikkatlice kontrol etti. Associated Press'in elde ettiği videoda ise atının bitiş çizgisini geçtikten hemen sonra tökezlemesi sonucu yere düşen Berdimuhammedov'un yerde hareketsiz yatması üzerine birkaç saniye içinde siyah takım elbiseli adamların ve bir ambulansın olay yerine geldiği görülüyor. Videoyu çeken kişi, Devlet Başkanı Berdimuhammedov'un yarım saat sonra 11 milyon dolar olan birincilik ödülünü almak için yeniden ortaya çıktığını söyledi. Devlet televizyonunun haberinde Berdimuhammedov'un ödülünü alırken çekilen görüntüsüne yer verilirken, devlet başkanı da parayı at yetiştiriciliğini geliştirmek için kullanacağını belirtiyor.
  (Toplam 1 yorum) Yorum Ekle
resul 03.06.2010 22:40:00
haksizlik heryede haksizliktir onun icin bir ailede bile bir bireyin haksiz olmasi o aile icinde o bireyin hakli oldugunu göstermez... ALLAH YARVE YARDIMCIMIZ OLSUN bütün ISLAM aleminin.

2007© videovitrini.com