PARİS'İN ÜNLÜ CADDESİ DÜNYANIN EN GÜZEL KÖYÜ OLDU!..

Paris'te Binlerce Kişi, Genç Çiftçiler Derneği Tarafından 'doğanın Başkenti Paris' ve 'champs-elysees Yeşil' Sloganı ile Hazırlanan Bitki, Hayvan, Ağaç, Ekili Alanlar ve Ormanlardan Oluşan Labirentlerin Sergilendiği Ünlü Champs-elysees Caddesi'ne Akın Etti.
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
24488 9
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun askerin Milli savunma Bakanlığı’na bağlanması ve belli aralıklarla meclise bilgi vermesi gerektiği ve bu konudaki çalışmalara destek vereceğini açıklamasını ‘Kılıçdaroğlu’nun asker açılımı’ olarak değerlendiren habervitrini.com’un Genel Yayın Yönetmeni Metin Özer, Kılıçdaroğlu’nun bu tarihi açıklamasını AK Parti’nin hemen kayda almasını ve seçimden sonra uygulamaya koyması gerektiğini vurguladı… Özer şunları söyledi. “ CHP bunu seçime matuf siyasi bir seçim nedeni ile söylemediyse bu CHP için inanılmaz değişimi aslında. CHP devletin partisi olarak bilinir. Şimdi sayın Kılıçdaroğlu’nun ‘askerin meclise hesap vermesi gerekir’ ifadesi bence çok ciddiye alınması gereken bir konudur. Ancak şaşırtıcı olan şu; askerlerin mahkemeye çıkmasına karşı çıkan bir CHP genel başkanının üç beş gün sonra bu kez meclise hesap vermesi gerektiğini istemesini ciddi tezat olarak görüyorum. Askerin bağımsız yargıda hesap vermesine son derece karşı çıkan, askerin ifade vermesine bile rahatsız olan Kılıçdaroğlu’nun şimdi meclise hesap vermesi istemesi çok ciddi bir dönüşüm olarak görüyorum. İnşallah bu sözlerinde samimidir. Ak parti şu konuyu kayda alması gerekir. Oda şu: ‘Genelkurmayın Milli Savunma’ya bağlanmasına itiraz etmem’ sözünü ak parti hemen bu gün kayda alması gerektiğini düşünüyorum. Hatta anayasa değişikliği sırasında da özellikle CHP’nin şu ifadesine bakarak acil olarak değişimin içerisine konması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü dünyaya baktığımız zaman ileri demokrasilerde olması gereken şeyde bu. Kendi başına bağımsız hareket eden asker ya da bir genelkurmay örneği yok. Sadece başbakana bağlı mekanizma da yok. Onun için Ak Partililerin not alıp bunu seçimlerden sonra hemen gündeme getirmesi lazım. O zaman anlayacağız meclise geldiğinde sayın Kılıçdaroğlu’nun bu günkü konuşmaları gerçeğimi yansıtıyor yoksa seçim için mi söyleniyor..”
Diyarbakır'da film gibi bir soygun meydana geldi. Bankada güvenlik görevlisi olarak çalışan bir kişi, havaalanına teslim edilmek üzere verilen 2 çuval içerisindeki 4 milyon dolardan, 2 milyon dolarını çalarak kayıplara karıştı. Edinilen bilgiye göre, bir bankada güvenlik görevlisi olarak çalışan Selahattin A. ve ismi henüz açıklanmayan arkadaşına havaalanına teslim edilmek üzere 2 çuval içerisinde 4 milyon dolar teslim edildi. 2 çuval parayı zırhlı aracın arka kısmına koyan 2 güvenlik görevlisi, bankadan ayrıldıktan sonra iddialara göre Selahattin A., belindeki tabancayı çekerek şoför olan mesai arkadaşına, aracı havaalanına değil Mevlana Halit Mahallesi Cengizler Caddesi 563 Sokak'a götürmesini söyledi. Burada araçtan inen Selahattin A., mesai arkadaşını zırhlı olan transit aracın arka kısmına götürüp bir çuval parayı aldıktan sonra müziğin sesini de açıp kapıları kilitledi. Parayı alan Selahattin A. kayıplara karışırken, şehrin tüm giriş ve çıkışları tutuldu. Araç içerisindeki kilitli vatandaşı farkederek polise haber veren Nurettin Yokuş isimli vatandaş, "Burada yaşlı bir vatandaş vardı, 'arabanın içinden garipten sesler geliyor' dedi. Baktık arkada biri kitli vaziyette, müziğin de sesi açılmış ön tarafta ve araç zırhlı olduğu için ses çıkmıyordu. Polisi aradık geldiler güvenlik görevlisini çıkardılar, biraz baygın gibiydi. Yüzüne su döktükten sonra güvenlik görevlisi ağladı. Diğer kişiyi hiç görmedik ama araç zırhlı olduğu için kilitli olan kişinin müdahale edemediğini öğrendik" dedi. Parayı çalan güvenlik görevlisi Selahattin A.'nin Elazığ nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilirken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.
  (Toplam 0 yorum) Yorum Ekle

Henüz yorum yapılmamış

2007© videovitrini.com