İŞTE SEKSİ YILDIZ MARİLYN MONREO'NUN EN SON GÖRÜNTÜLERİ

1962'de intihar eden ünlü yıldız Marilyn Monroe hakkında belgesel çalışması yapan Keya Morgan isimli araştırmacı ünlü seks yıldızı hakkındaki tüm belgeleri toplamakta kararlı. Daha önce FBI arşivinden alındığı belirtilen seks kasetini alıp kimliği saklı bir iş adamına satan araştırmacı bu sefer de Hollywood'un seks ikonu Monroe'nun esrar sigarası içerken çekilen renkli filmiyle gündemde... Beyaz perdenin efsane yıldızı Marilyn Monroe'nun, kimliği belirsiz olmakla beraber, ABD Başkanı John F. Kennedy olduğu tahmin edilen ve oral seks yaparken çekilen 15 dakikalık kaseti, kimliği açıklanmayan bir işadamı tarafından 1.5 milyon dolara satın alınmıştı. Bu seferki kasetin değeri ise 275 nin dolar... İşte yıllara inat, unutulacağına devleşen seksi yıldız Marilyn Monroe'nun 50 yıl önce çekilen ve şimdilerde ortaya çıkan son görüntüleri...
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
97672 10
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Dünyanın günlerdir gözünü diktiği İzlanda'daki volkanda dün gece muhteşem görüntüler vardı. Gökyüzü dün ''yıldız kayması'' olarak da bilinen meteor yağmurlarına sahne oldu. Türkiye'den de takip edilen meteor yağmurlarının en etkileyici görüntüleri İzlanda'daki Eyjafjallajökull volkanı üzerindeydi. Dünyanın günlerdir gözünü diktiği ve her anı takip edilen volkanın üzerine yağan meteorlar, olağanüstü bir görsel şölen yaşattı. Volkanın üstüne meteor yağdı Türkiyede ise gökyüzü meraklıları, Lyrid meteor yağmurlarını Ankara Üniversitesi (AÜ) Ahlatlıbel Rasathanesi'nde düzenlenen etkinliklerle izledi. "Lyrid", yani "Çalgı" meteor yağmuru için biraraya gelen Ankaralılar, gökyüzü açık olduğu için yıldız kaymalarını çıplak gözle de izleyebildi. Halk arasında ''kayan yıldızlar'' ya da ''meteorlar'' olarak bilinen göktaşları, gece gökyüzünde anlık ışıklı izler olarak göründü. Yolculuğu dünya atmosferinde sona eren küçük boyutlu cisimler, gece gökyüzünde anlık ışıklı izler olarak görünüyor. Göktaşı yağmurları, güneş sisteminin iç kısımlarına yani Güneş'e doğru yaklaşan bir kuyrukluyıldızdan kaynaklanıyor. Buz ve tozdan oluşan bu büyük kar toplarından her biri güneş sisteminin iç kısımlarına doğru yaklaştığında, güneş ışınları kuyruklu yıldızın donmuş yüzeyini ateşe veriyor ve toz parçacıkları serbest kalıyor. Bir kuyruklu yıldız, güneş sisteminin iç kısımlarından her geçişinde trilyonlarca küçük parçacığı ardında bırakıyor. Dünya'nın yörüngesi bu kuyruklu yıldızın yörüngesiyle kesiştiğinde bir meteor yağmuru oluşuyor. En ünlü meteor yağmurlarından biri Ağustos ayında izlenebilen Perseid meteor yağmuru olarak biliniyor. Meteor yağmurlarını izlemek için havanın açık olması durumunda teleskoba ya da başka bir gözlem aracına ihtiyaç duyulmuyor. Meteor yağmurları, bulutsuz gökyüzünde çıplak gözle rahatlıkla izlenebiliyor.
ABD'deki Nevada Üniversitesi'nin Reno kentinde yer alan deprem mühendisliği laboratuarında, 5 metre yüksekliğinde ve 45 metre uzunluğunda kavisli bir çelik köprü yapıldı. Üzerinde 6 araç yer alan köprü, geçtiğimiz günlerde, ayaklarına yerleştirilen 4 hidrolik mekanizma sayesinde şiddetli bir şekilde sallandırıldı. Araştırmacılar, deney sırasında yaklaşık 400 hassas sensörden alınan verileri önümüzdeki birkaç ay boyunca inceleyecek. Elde edilen bilgiler, köprülerin ve araçların sismik aktiviteler sırasında nasıl tepki verdiklerini anlamak ve daha sağlam yapılar inşa edebilmek için kullanılacak. Deneyde faydalanılan 4 hidrolik mekanizma, yaklaşık 50 tonluk ağırlığı şiddetle sallayabiliyor. Çelik yapının maruz kaldığı sarsıntı, 1994'te Güney California'yı vuran ve 33 kişinin ölümüne, 8 bin 700 kişinin yaralanmasına sebep olan depremin iki katı gücündeydi. Uzmanlar, gerçek bir köprünün, deney için inşa edilen yapıdan 2,5 kat daha büyük boyutlarda olduğunu, sarsıntının da bu oranda daha fazla hissedileceğini belirtti. Nevada Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Profesörü Ian Buckle, “Plandığımızdan neredeyse iki kat fazla güç uyguladık. Ön aşamada, düşük şiddetli depremlerde, araçların ağırlığının hareketliliğe katkı yaptığını ve köprüye olan sismik etkiyi artırdığını gördük. Büyük şiddetli depremlerde de araçlar, köprünün ayakta kalma gücünü önemli ölçüde engelliyor. Köprüler hem yoğun araç trafiğine hem de şiddetli depreme aynı anda dayanacak şekilde yapılmıyor. Bu sorunu çözmek için çabalıyoruz” dedi. Nevada Üniversitesi'nin söz konusu deneylerine California Ulaşım Departmanı ile Federal Otoyol Yönetimi de finans desteği veriyor.
  (Toplam 0 yorum) Yorum Ekle

Henüz yorum yapılmamış

2007© videovitrini.com