AYI ADAMI BÖYLE PARÇALADI!..

İsviçre'nin Bern kentinde BaerenPark olarak bilinen hayvanat bahçesinin duvarını tırmanarak, ayıların yaşadığı alan giren bir kişi saldırıya uğradı. Finn adlı 4 yaşındaki ayının saldırısına uğrayan adamı güvenlik güçleri zor kurtardı. Güvenlik güçleri ayıyı kurşunlayarak, yaralı adamdan uzaklaştırdı. Saldırıyı ucuz atlatan adam başından ve bacağından yaralandı. Olay sonrası ayı ve adam hastaneye kaldırıldı. İkisinin de tedavisi sürüyor. 25 yaşındaki adamın akıl hastası olduğu ve hayvanları sevmek için duvarı tırmanarak içeri girdiği belirtildi.
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
134856 18
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Yeni sistem, işsiz olan ve 18 yaşından gün alan herkesi, sigorta primi ödemekle mükellef kılıyor; sağlık hizmetinden yararlanmayanlar dahi prim ödemek zorunda. Genel Sağlık Sigortası'nın temelleri 2008 yılında atıldı, isteyen Sosyal Sigortalar Kurumu'na başvurarak sisteme dahil oluyordu. 2011 yılında bildirim yapmayanlara para cezası kuralı getirildi. 2012 yılında ise bildirim yapılmaksızın sosyal güvencesi olmayanlar sisteme dahil edildi. Konuyla ilgili bilgi veren Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, "Bu sistem işsiz olanlar, çalışmayanlar ve 18 yaşından büyük çocuklarımızı ilgilendiriyor. Yani diyelim ki çocuğumuz bugün 18 yaşını doldurdu evet yarından itibaren artık çocuğumuz için istesek de istemeksek de Genel Sağlık Sigortası primi ödemek zorundayız." Yani işsiz olanlar da, Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınacak ve prim ödemek zorunda kalacak. Peki çalışmayan biri neye göre ve nasıl prim ödeyecek? Sorunun yanıtını Ali Tezel, CNN TÜRK yayının da verdi: "Harcamana göre gelir testi yapacaklar. Çıkacak gelir testine göre de kişi başına düşen gelirimiz asgari ücretin 3'te 1'inden az ise bize yeşil kart benzeri bir kart verecekler. Adı yeşi kart değil ama işlevi aynı." Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı görevliler, kapı kapı dolaşacak ve hangi hanede ne kadar tüketim ve harcama yapıldığına bakacak. O rakama göre de, ne kadar prim ödeneceğini belirleyecek. Yani çalışmıyorsanız, ama bunun yanında harcama yapıyorsanız, prim ödemek zorundasınız. Peki belirlenen tüketim hesabına göre, kim ne kadar prim ödeyecek: "259 liradan az gelirleri varsa yeşil kart benzeri bişey olacak. 259 lira ile 856 lira arasında geliri olanlar 33 lira ödeyecek. 856 ila 1773 arasında olursa 1200 lira ödeyecekler. 1773 ten çok olursa gelirleri 206 lira Genel Sağlık Sigortası primi isteseler de istemezlersede her aya hanelerine borç yazılacak. Ben 6 ay ödemedim sağlıktan yararlanamazsın, git bir de şu kadar borcun var denecek." Geliri 259 TL'den az olan ya da çalışmayanlar ocak ayının sonuna kadar bildirim yapmak zorunda. Bildirim yapmazlarsa bunun içinde 200 TL ceza ödeyecekler.
Japonya Başbakanı Naoto Kan'ın, normalin 8 kat üzerindeki radyoaktivite oranı nedeniyle bir santralin 10 kilometre yarıçapı civarındakilerin tahliyesi için emir verdiği bildirildi. Japon Jiji ajansında Sanayi Bakanlığına dayandırılan haberde, ülkenin kuzeydoğusundaki santralde sızıntı riski bulunduğu da belirtildi. Kyodo ajansındaki haberde ise, radyoaktivitenin normalin bin kat üzerinde olduğu belirtildi. Haberde, kaynak olarak bir güvenlik komitesi gösterildi. REAKTÖRDEN RADYOAKTİF BUHAR BIRAKILACAK Japonya'daki depremde soğutma sisteminde hasar meydana gelen Fukuşima nükleer santralindeki yükselen basıncı düşürmenin yollarını arayan yetkililer, radyoaktif buharın dışarı salınacağını bildirdi. Japonya'nın Nükleer Güvenlik Ajansı, Fukuşima'nın 1 numaralı reaktöründeki basıncın normal seviyenin 1,5 katına çıktığını açıkladı. Basıncı azaltmak için bir miktar radyoaktif buharın salınacağını belirten ajans yetkilileri, buharın içindeki radyoaktif elementlerin doğayı ve insan sağlığını etkilemeyeceğini de kaydetti. Japonya'yı vuran 8,9 büyüklüğündeki depremin ardından, hükümet Fukuşima'daki nükleer santralin soğutma sisteminde arıza oluştuğunu ilan etmiş ve binlerce kişinin bölgeden tahliye edilmesi emri vermişti. ABD SOĞUTUCU GÖNDERMEMİŞ ABD ordusunun, depremden hasar gören Japon nükleer santraline soğutucu göndermediği bildirildi. ABD'li bir yetkili Japonya'nın bu yönde bir talepte bulunduğunu, ancak sonra tek başına konunun üstesinden geldiğini söyledi. ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ise daha önce yaptığı açıklamada, bir nükleer santrale soğutucu malzeme gönderdiklerini ifade etmişti.
  (Toplam 1 yorum) Yorum Ekle
lewo 24.10.2010 19:43:00
taş atarak dahada sinirlendiriyolar olan adama oldu

2007© videovitrini.com