İŞTE METEORUN DÜNYAYA DÜŞÜŞ ANI...

Dünyaya büyük bir göktaşı düştü ancak filmlerde yaşananlar olmadı. Etkisi yine de korkutucuydu. Göktaşı kameralar tarafından da kaydedildi. Utah eyaletindeki, Milford üniversitesinin güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntülerde, önce gecenin karanlığını aydınlığa çeviren bir parlama görülüyor. Ardından göktaşı hızlı bir şekilde adeta kayarcasına dünyaya düşüyor. Göktaşının uzayda 148 bin kilometre saat hızla ilerlerken atmosfere çarptığı ve yanmaya başladığı tahmin ediliyor. Yeryüzüne düşme anında ise güçlü bir patlama sesi duyuluyor. Gökbilimciler meteor yağmurunu aylar öncesinden tahmin edip bekliyordu. "Leonid" adı verilen göktaşı yağmurundan dünyaya düşenlerin olması ise süpriz oldu.
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
37240 8
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Huzaa’da katliam İsrail’in dün gece boşalttığı Han Yunus’a bağlı Huzaa semtinde birçok evde İsrail askerleri tarafından yakın mesafede kafasına ateş edilerek katledilen Filistinlilerin cesetleri bulundu. Al Jazeera ekibi evlerdeki korkunç manzarayı canlı yayınla dünyaya duyurdu... Huzaa semti İsrail’in karadan başlattığı saldırıda özel kuvvetlerinin girdiği ilk bölge. 7 Temmuz’da başlayan saldırıda ilk olarak havadan bombalanan semt İsrail özel kuvvetleri tarafından 10 gün boyunca tüm ambulans ve kurtarma ekiplerinin girişine kapatıldı. Burada yaşayan ailelerin çoğu bombalamaların başlaması üzerine Gazze’nin iç bölgelerinde okul ve benzeri binalara sığındı. Kalanlara ne olduğu ise İsrail askerleri bölgeden çekildikten sonra ortaya çıktı. Yıkılan binaların enkazında akraba ve yakınlarını arayan Filistinliler bazı evlerden kötü kokuların gelmesi üzerine buralara girdi. Al Jazeera ekibinin de girdiği evlerdeki manzara tam anlamıyla korkunç. Banyo ve odalar yakın mesafeden kafalarına ateş edilerek katledilen Filistinlilerle dolu. Uzun süre önce öldürülen sivillerin cesetleri çürümüş. Semtte evlerine dönen birçok kişi aynı durumun başka evlerde de bulunduğunu söyledi. Fakat sınırda bulunan İsrail keskin nişancıları Al Jazeera ekibinin buralara girmesine imkan vermedi. Bugün sabah saatlerinde çekilen bu görüntülerin ardından İsrail ordusu bu bölgeye tekrar saldırdı. Evlerinin durumunu göremeyen sivil Filistinliler bölgeyi tekrar terk etmek zorunda kaldı. Öldürülen birçok Filistinlinin cesedi ya enkazın altında olduğu için veya girilmesi imkansız noktalarda olduğu için hâlâ kaldırılmayı bekliyor. İsrail ateşkesi bozdu İsrail'in Refah kentine düzenlediği saldırıyla ateşkesi bozmasından bu yana yapılan saldırılarda en az 30 Filistinli öldürüldü. İsrail ise kendi bozduğu ateşkeste Hamas'ı suçlarken ateşkesin bittiğini BM'ye bildirdiğini açıkladı.
Londra metrosunda bir bebek arabası içindeki bebekle birlikte metro raylarına düştü. Bebek, metro aracı istasyona gelmeden önce annesi tarafından son anda kurtarıldı. O anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. İngiltere’nin başkenti Londra’daki Goodge Street Metro istasyonunda korku dolu anlar yaşandı. Merdivenlerden beraberindeki iki bebek arabasıyla birlikte istasyona inen bir anneye yardım eden bir kişi. Birinci bebek arabasını istasyonun koridoruna indirdikten sonra bebek arabasını koridorun duvarına yaslayarak diğer bebek arabasını almak için tekrar merdivenlerin yukarısına çıkıyor. Bu sırada koridorda oluşan ani bir hava akımı frenleri kilitlenmemiş olan bebek arabasını metro raylarına doğru sürüklüyor. O sırada yolcu indirmek ve bindirmek için istasyonda duran metro aracı hareket ediyor ve bebek arabası saniyeler farkıyla boş raylara düşüyor. İstasyonda panolara baktığı için sırtı raylara dönük olan ve kulağında kulaklık bulunan mavi tişörtlü bir kişi de bebek arabasının raylara düştüğünü fark etmiyor. İkinci bebek arabasını istasyona indirmekle uğraşan anne durumu fark ediyor ve bebeği kurtarmak için gözü kapalı raylara atlıyor. Raylardaki elektrik tehlikesine aldırmayan anne bebek arabasını içindeki bebeğiyle birlikte raylardan yukarı çıkartıyor. Annenin bebeğini kurtardıktan saniyeler sonra metro aracının istasyona geldiği görülüyor. 23 Temmuz’da meydana gelen olayın görüntülerini basına dağıtan İngiliz polisi olaydan sonra ortadan kaybolan annenin veya yanındaki kişinin bulunması için seferber oldu. Bebeğin yaralanıp yaralanmadığı konusunda bilgi sahibi olmayan İngiliz polisi bu sorumsuz kişileri tanıyanların kendilerine başvurması çağrısında bulundu.
  (Toplam 0 yorum) Yorum Ekle

Henüz yorum yapılmamış

2007© videovitrini.com