BMW'nİn 17 Eylül'de Almanya'daki Uluslararası Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkartacağı ve şimdiye kadar sır gibi sakladığı çevreci spor modeli Vision EfficientDynamics ilk kez görüntülendi. BMW'nin şimdiye kadar ip ucu bile vermediği, gazetelerin casuslar tutarak görüntületmeye çalıştığı yeni modelini ilk kez Almanya'nın en çok tiraj alan Bild gazetesi görüntüledi. Fuarda çevreci spor otomobil olarak tanıtılacak olan Vision, dizel-elektrik hibrit bir güç merkezine sahip ve iki elektrik motoru bulunuyor. İki kapılı olan otomobil 250 km sürate ulaşıyor. Ve 100 kilometreye 4.8 saniyede ulaşabiliyor. 4.60 metre uzunluğunda, 1.24 metre yüksekliğindeki araç tamamen elektrik gücüyle çalışıyor. Tamamıyla çevreci konsepte uygun olarak hazırlanan otomobilin iç dizaynında kullanılan maddeler de geri dönüşüm özeliğine sahip.
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
91232 19
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Yüz kilometrede 11,4 litre yakıt tüketiyor. CO2 emisyonunda yüzde 18 düşüş. 0-100 Km/s hıza 3,4 saniyede ulaşıyor. Azami hız 312 km/s. Frankfurt'ta görücüye çıkacak. Teknolojideki kapsamlı yeniliklerin, tasarımdaki üstün geliştirme ve ince ayarlarla birleşmesinin mükemmel bir sonucu olan Yeni Porsche 911 Turbo Frankfurt Motorshow’da. Bütün etkileyici özellikleri önemli ölçüde geliştirilen yüksek performanslı yeni 911 Turbo, yakıt verimliliğinde ciddi bir iyileştirmeyi ve daha düşük ağırlığı, daha fazla güç, daha da yüksek hız ve artırılmış sürüş dinamikleriyle bir arada sunuyor. Özellikle yakıt ekonomisi ve dinamik performans açısından, Zuffenhausen’da üretilen 911 serisinin bu en üst modeli, artık pazardaki rakiplerinin yanında eskisinden de öne çıkıyor. 35 YILLIK TURBO TARİHİNDEKİ TAMAMEN YENİ İLK MOTOR Turbo’nun yedinci neslinin kalbi ve en önemli özelliği, 3.8 litre hacmindeki ve 500 hp’lik azami güç çıkışı üreten yeni güç ünitesi. Turbo’nun 35 yıllık tarihindeki tamamen yeni ilk motor. Doğrudan Yakıt Püskürtme ve Porsche’nin benzinli motor için sunduğu değişken türbin geometrili özel turboşarjı gibi unsurlarla donatılmış. İsteğe bağlı donanım olarak da yeni altı silindir motor ilk defa olarak Porsche’nin yedi ileri (PDK Doppelkupplungsgetriebe) Çift Kavramalı Vites Kutusu ile birlikte temin edilebiliyor. PDK ile donatılmış modellerde ayrıca, kendini kanıtlamış değiştirme düğmelerinin yer aldığı standart direksiyon simidine alternatif olarak, üzerinde vites değiştirme kollarının bulunduğu yeni, opsiyonel üç kollu direksiyon ile de alınabiliyor. Direksiyon simidine sıkıca tutturulan sağ kol vites büyütmek için, sol kol ise vites küçültmek için kullanılıyor. İsteğe bağlı olarak alınabilen Spor Krono Paketi Turbo ile birlikte hem vites değiştirme kollu hem de değiştirme düğmeli PDK direksiyon simidi, her iki durumda da farklı şekilde tasarlanmış olan Spor/Spor Plus modu ve Çalıştırma Kontrolü için entegre ekranlarla birlikte sunulur. YAKIT TÜKETİMİ VE CO2 EMİSYONUNDA DERECE Porsche 911 Turbo, CO2 emisyonlarını önceki modele göre neredeyse yüzde 18 azaltıyor ve segmentinde eşsiz bir dereceye ulaşıyor. 911 Turbo, düzenlemesine bağlı olarak yeni üst model EU5 standardına göre 100 km’de sadece 11,4 � 11,7 litre yakıta ihtiyaç duyuyor. Yeni Turbo, segmentindeki pek çok başka otomobilin aksine ABD’de ciddi anlamda yakıt tüketen otomobillere uygulanan “fazla yakıt tüketme” vergisi için belirlenen kritik yakıt tüketim seviyesinin altında yer alıyor. Tüm bunlara karşın 0 � 100 km/s hızlanması 3,4 saniye olan Yeni Turbo’nun azami sürati ise 312 km/s ya da 194 m/s.
İlk Arap supercar muhteşem bir fiyata satışa sunuldu. Dünyanın en pahalı otomobili, bugün Katar'ın başkenti Doha'da başlayan Katar Otomobil Fuarı'nda görücüye çıktı. 3,4 milyon dolar fiyat biçilen Lübnan yapımı LykanHypersport, şimdiye kadar üretilen en lüks, en özel ve teknolojik açıdan en ileri araba olarak kabul ediliyor. 2,7 SANİYEDE 100 KM'YE ÇIKIYOR Merkezi Beyrut'ta bulunan W Motors tarafından üretilen aracın, sadece 2,7 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabildiği belirtildi. LED ışıklandırma sisteminde elmas kullanılan ve deri iç kaplaması altın iplikle dikilmiş otomobilin kontrol paneli ise, 3 boyutlu holografik ve interaktif olarak tasarlanmış. 750 beygir güce sahip otomobil, aynı zamanda en son teknoloji ürünü donanımlarl donatılmış. Daha önce Aston Martin ve Land Rover için çalıştıktan sonra 2006'da W Motors'u kuran tasarımcı Ralph Debbas'ın imzasını taşıyan otomobilin dizaynının 6 yıl sürdüğü kaydedildi. Şimdilik beyaz, kırmızı, siyah ve mavi olarak sadece 7 tane üretilen süper arabaya sahip olmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor. Dünyanın en pahalı otomobilleri ise şöyle sıralanıyor: 1- LykanHypersport – 3,5 milyon dolar 2- Bugatti Veyron Super Sport – 2,4 milyon dolar 3- Koenigsegg Trevita – 2,1 milyon dolar 4- Lamborghini Sesto Elemento – 2,2 milyon dolar 5- Ferrari 599XX – 2 milyon dolar 6- Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport – 2 milyon dolar 7- Pagani Zonda Cinque Roadster – 1,6 milyon dolar 8- Lamborghini Reventon Roadster – 1,56 milyon dolar 9- Maybach Landaulet – 1,4 milyon dolar 10- Koenigsegg CCXR – 1,3 milyon dolar
  (Toplam 2 yorum) Yorum Ekle
26.09.2011 21:17:00
güzl araba
mahoni 14.09.2009 20:46:00
muazzam bişey türkiye yollarında içini ederler elektirikli olması mihimdeğil tüpü neresine takıcaz

2007© videovitrini.com