YAVRUSUNA SALDIRAN ASLANLA BUFALONUN MÜTHİŞ SAVAŞI...

Aslan gözüne kestirdiği bufalo yavrusunu sonunda yakaladı ama gözden kaçırdığı birşey vardı... Yavrusunu hiç de aslana kaptırma niyetinde olmayan anne bufalo işte böyle aslana saldırdı... İşte aslanla bufalonun müthiş mücadelesi...
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
136136 16
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Elektrikli yılan balığı (Electrophorus electricus), Yeni dünya bıçak balıkları takımından elektrik üreten sıradışı bir tür. Bu yetenek hem avlanırken hem de savunma anında kullanılabilir. Elektrikli yılan balığı Güney Amerika'nın kuzey doğusundaki Amazonlar ve Orinoco bölgelerinde, çamurlu ve oksijen bakımından fakir tatlı sularda yaşar. Elektrikli yılan balığı, adından ve görüntüsünden tahmin edildiği gibi bir yılan balığı olmayıp, yeni dünya bıçak balıkları (Gymnotiformes) takımından sayılır. Asıl yılan balığı gibi silindirik uzun bir vücudu vardır. Anal yüzgeci hemen hemen tüm vücut boyunca ilerler ve kuyruk ucunda son bulur. Sırt- kuyruk ve karın yüzgeci mevcut değildir. Boyu 2.5 metreyi bulabilirken ağırlığı 20 kg'a kadar gelebilir. Geniş, oval ve yassı olan kafası heybetli bir ağız taşır. Renk, griden kahverengimsi boz renge kadar uzanır. Ağız boşluğundaki özel bir kan damarından oksijen alır ve ortalama her on dakikada bir su yüzeyinde hava solur. Vücudunun büyük kısmı, aslında yüksek gerilim salan kaslara dönüşmüş elektrik organları (elektroplax) ile kaplıdır. Bu organlar, herbiri düşük gerilim üreten çok sayıdaki elektrik üreten elementlerden oluşur. Bu aynı, seri olarak bağlanmış bir pil sistemi gibi gerçekleşir. Bir elektrikli yılan balığında 5.000 ile 6.000 arasındaki elektroplax, beraberce 500 voltluk bir gerilim, 500 wattlık elektrik üretebilir. İşte böylesine yüksek elektrik üretin bu balığı av sanan timsah canından oldu.Suyun dışına çıkan balığı ısıran timsah, yediği elektrik yüzünden dişleri kitlendi ve kaskatı kaldı.Bir süre can çekişen timsah orda canından oldu.
  (Toplam 2 yorum) Yorum Ekle
özer 23.03.2009 12:28:00
kımı yer kımı bakar bakan ac kalır HER CANLI ÖLUMU TADACAKTIR
MİKA 06.03.2009 15:58:00
iNSAN NE DÜŞÜNECEGİNİ BİLEMİYOR... YAVRU BUFFALONUN KURTULUŞUNA SEVİNİYOR.... BELKİDE ASLANIN YAVRUSU İÇİN DÜŞÜNDÜĞÜ AVI AVLAYAMAMASINA ÜZÜLÜYOR... DOGA KANUNU...BİZE SADECE İZLEMEK DÜŞÜYOR..

2007© videovitrini.com