BİR SEFERDE 8 ÇOCUK DOĞURAN NADYA'NIN ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜSÜ

Tek seferde 8 çocuk birden doğurarak TIP dünyasını şaşkına çeviren Nadya Suleman'ın hamilelik fotoğrafları ortaya çıktı. Octuplets anne denilen Nadya Suleman'ın doğumundan sadece 8 gün önce çekilen fotoğraflarında karnının müthiş büyüdüğü görülüyor.Adeta patlayacak gibi duran karnındaki damarlar bile tek tek sayılacak hale gelen Nadya Suleman, buna rağmen halinden oldukça memnun. Dünyanın yaşayan ilk sekizleri, 2 haftayı geride bırakırken, annelerinin tüp bebek yöntemiyle toplam 14 çocuk sahibi olması ABD'de tartışma konusu. 33 yaşındaki anne Nadya Suleman, sekizlerden önce de yine tüp bebek yöntemiyle yaşları 2 ila 7 arasında değişen 6 çocuk sahibi olmuştu. 26 Ocak'ta tüp bebek yöntemiyle 2'si kız, 6'sı erkek sekizleri olan Nadya Suleman'ın doktorunun bu konuda uygulanan kuralları ihlal edip etmediği tartışma konusu oldu. Nadya Suleman yaşındaki kadınlara tüp bebek yöntemiyle uygulamada en çok 2 ya da 3 embriyo yerleştirilirken, bu sayının 6'ya çıkarılmasının hem sağlık hem de etik açısından uygun olup olmadığı sorgulanıyor. Nadya Suleman, bir Amerikan televizyonuna verdiği röportajda sekizlerin yalnızca kendisini değil doktorları da şaşırttığını hatırlattı.
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
317520 24
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Milletvekilliği adaylığı için bir süre önce yazmayı bırakan Şamil Tayyar, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün görevden terfi yoluyla alınmasını yorumladı. AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Şamil Tayyar bir süre önce köşe yazılarını bıraktı. O'nun yazmadığı süre içinde Ergenekon davasında önemli gelişmeler oldu. Hiç şüphesiz en önemli gelişmelerden birisi de geçtiğimiz haftaya damgasını vuran HSYK kararnamesi idi. 128 hakim ve savcının görev yerinin değiştiği adli yargı kararnamesinde 2007 yılından bu yana Ergenekon soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Zekeriya Öz, İstanbul Başsavcıvekilliğine terfi ettirilerek bir bakıma Ergenekon davasından alındı. Kim ne derse dersin Türkiye'nin en önemli davalarından birisi olan Ergenekon soruşturmasında geçen süre içerisinde 2 isim çok ön plana çıktı. Bunlardan birisi eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz ile Star Gazetesi Yazarı Şamil Tayyar. Zekeriya Öz, 4 yıldan bu yana yaptığı soruşturmalar ve Ergenekon dalgaları ile ön plana çıkarken, Şamil Tayyar ise Ergenekon ve derin yapının deşifresi konusunda yazdığı yazılar ve analizlerle gündeme geldi. Gelinen noktada birisi terfi yoluyla Ergenekon davasına el çektirilirken Şamil Tayyar ise bir süre önce AKP'den milletvekili olmak için gazeteciliğe bir süre ara verdi ve kalemini millete emanet etti. Ergenekon davasını başından beri yakınen takip eden Şamil Tayyar'ın Zekeriya Öz yorumu çok merak ediliyordu. Bu konuda konuşmama kararı alan Şamil Tayyar bugün TVNET'te gazeteci Abdulkadir Selvi ve Melek Baripoğlu Arıcı'nın sunduğu "Başkent" programında bu kararını bozdu. Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün terfi ettirilmesini ve görevden alınmasını yorumlayan Şamil Tayyar çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte "Bana göre Zekeriye Öz bir kahramandır" diyen Şamil Tayyar'ın Zekeriya Öz Yorumu; "Bana göre Zekeriya Öz bir kahramandır. Demokrasilerde kahramanlara çok fazla ihtiyaç duyulmaz ama Türkiye gibi az gelişmiş ülkelerde zaman zaman kahramanlar ortaya çıkar. Zekeriya Öz tarihi bir misyon üstlenmiş ve yerine getirmiştir. Eğer Zekeriya Öz ve o soruşturmadaki birkaç savcı olmasaydı Ergenekon soruşturması bu aşamaya gelmeyebilirdi. Çünkü 13 Haziran 2007'de başlatılan o soruşturma Ergenekon'u ortaya çıkarmak için başlatılan bir soruşturma değildir. Bu soruşturma Atabeyler, sauna gibi bir çete operasyonu olarak başladı. Başlangıçta bir Ergenekon soruşturması olarak başlasaydı heralde gecekondudan başlamazdı." Şamil Tayyar'ın Zekeriya Öz yorumu kısaca böyle. Peki Zekeriya Öz'ün soruşturmaya damgasını vurması ilk ne zaman oldu? İşte o sorunun yanıtı;
ALMANYA'nın Duisburg kentinde oturan Trabzonlu Albayrak Ailesi, bir yakınlarını uğurlamak için gittikleri Köln-Bonn Havalimanı'nda Alman polisinin şiddetiyle karşılaştı. Alman polisi tarafindan tartaklanan 51 yaşındaki Yaşar Albayrak'ın, başına aldığı cop darbesiyle bayılıp yere yığıldığı ve ardından da hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Duisburg'ta oturan 3 çocuk annesi 44 yaşındaki Elmas Albayrak ve 51 yaşındaki Yaşar Albayrak çifti, oğulları 24 yaşındaki Ediz Albayrak ile sözlüsü Dilara Doğan'ı İstanbul'a yolculamak için gittikleri Köln-Bonn Havalimanı'nda, Alman polisi tarafından tartaklandıklarını iddia etti. Yaşar Albayrak, olayı şöyle anlattı: "Cumartesi gecesi oğlum Ediz Albayrak ile sözlüsü Dilara Doğan'ın ucuş biletleri için havalimanındaki görevli bir bayandan bilgi almak istedim. Görevli bizimle ilgilenmedi. Ben de 'Neden bize yardımcı olmuyorsunuz? dedim, aramızda kısa süreli bir tartışma oldu. Başka bir görevlinin yanına gittik ve kısa bir süre sonra da, polislerin geldiğini ve tartışdığımız bayanla birşeyler konuştuklarını gördüğümüzde, polisleri görevli bayanın çağırdığını anladık. Ardından yanımıza gelen aynı polisler, oğluma yönelip kimliğini istedi, bir yandan da kolundan tutup götürmeye çalışıyorlardı. Ben de 'Oğlum birşey yapmadı, bayanla ben tartıştım' demeye varmadan, benimde koluma sarılıp çekiştirmeye başladılar. 'Ne yapıyorsunuz?' derken, birden polisin copla bana saldırdığını gördüm, sonrasını hatırlamıyorum. Yere düşüp bayılmışım." Başında açılan 3.5 santemetre derinliğinde yara ve koluna aldığı darbelerden dolayı hastaneye kaldıralan Yaşar Albayrak, yarası ve kolu sarıldıktan iki saat sonra da hastaneden taburcu edildi. Sağ gözü de moraran Yaşar Albayrak, gözüne nasıl vurulduğunu hatırlamadığını anlatırken, "Havalimanın ortasında polis dayağı yedik. Bunun neresi demokrasi. İş veren durumdayım ve bu memlekete bir sürü vergi veriyorum. Hukiki yollardan mutlaka hakkımızı arayacağız" dedi. Anne Elmas Albayrak, "Bir anda polisler oğlum ve eşimin üstüne çullandıklarında şok oldum. Eşimin kafasına copla vurulduğunu gördüğümde çok korktum ve büyük çığlık attım. Tam bir kabus yaşadık. Uzun süre unutamayız o geceyi. O arada nasıl olduysa benim de kollarım ve sırtımda ağrılar oluştu" dedi. Yaşar Albayrak'ın havaalanının ortasında dövülmesinin hemen ardından amatör kamerayla kayıt yapılırken, talihsiz adamın kafasından akan kanlar ve yere yığılmış vaziyeti görüntülere yansıdı.
  (Toplam 9 yorum) Yorum Ekle
ırmak 03.06.2014 16:36:00
zorlanmadın mı ya bacı allah nazarlardan korusun
funda çakırcı 11.11.2012 13:09:00
eh allahın işi işte insanı şaşırta biliyor
KARIŞMAYIN ALLAHIN İŞİNE 20.07.2012 17:48:00
Hamit 07.06.2012 21:48:00
Nasıl olur o kadar çocuk
zinet 04.05.2012 14:35:00
bede hayrette kaldim adeta dundum diye bilirim bu tup bebek miydi
cemal 09.02.2012 10:16:00
biri cıktımı gerisi kolayca gelir gerci aysel daha iy gelir
özcan 10.01.2011 17:14:00
baci doğururken zorlanmadın mi yani acımadı mi
satilmis 13.09.2010 23:26:00
harika
Aysel 13.02.2009 19:04:00
Tek kelimeyle MAŞALLAH Bu devirde insan 1 çocuktan fazlasını düşünemezken, bir seferde 8 çocuk dogdu. Ne diyelim vatana millete hayırlı olsun. :)))

2007© videovitrini.com