BİR SEFERDE 8 ÇOCUK DOĞURAN NADYA'NIN ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜSÜ

Tek seferde 8 çocuk birden doğurarak TIP dünyasını şaşkına çeviren Nadya Suleman'ın hamilelik fotoğrafları ortaya çıktı. Octuplets anne denilen Nadya Suleman'ın doğumundan sadece 8 gün önce çekilen fotoğraflarında karnının müthiş büyüdüğü görülüyor.Adeta patlayacak gibi duran karnındaki damarlar bile tek tek sayılacak hale gelen Nadya Suleman, buna rağmen halinden oldukça memnun. Dünyanın yaşayan ilk sekizleri, 2 haftayı geride bırakırken, annelerinin tüp bebek yöntemiyle toplam 14 çocuk sahibi olması ABD'de tartışma konusu. 33 yaşındaki anne Nadya Suleman, sekizlerden önce de yine tüp bebek yöntemiyle yaşları 2 ila 7 arasında değişen 6 çocuk sahibi olmuştu. 26 Ocak'ta tüp bebek yöntemiyle 2'si kız, 6'sı erkek sekizleri olan Nadya Suleman'ın doktorunun bu konuda uygulanan kuralları ihlal edip etmediği tartışma konusu oldu. Nadya Suleman yaşındaki kadınlara tüp bebek yöntemiyle uygulamada en çok 2 ya da 3 embriyo yerleştirilirken, bu sayının 6'ya çıkarılmasının hem sağlık hem de etik açısından uygun olup olmadığı sorgulanıyor. Nadya Suleman, bir Amerikan televizyonuna verdiği röportajda sekizlerin yalnızca kendisini değil doktorları da şaşırttığını hatırlattı.
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
279712 23
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Taraf gazetesi yazarı ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Sancar, Türk Silahlı Kuvvetlerin Uludere'deki bombalama olayının katmerli bir katliam olduğunu ileri sürerek, bırakın oradakilerin sivil olduğunu sivil olmasalar dahi savaş halinde olmayan TSK'nın teröristlere bile bomba atamayacağını bunun toplu imha olacağını ileri sürdü. TVNET BAŞKENT Programına katılan ve Abdülkadir Selvi ile Melek Baripoğlu Arıcı'nın sorularını yanıtlayan Sancar, Uludere'den çıkarak PKK'ya yönelik operasyonlar ve KCK tutuklamalarını eleştirdi. Hükümetin bir askeri bir de siyasi strateji yürüttüğünü ileri süren Taraf yazarı, Kazan ve Cudi'de PKK'ya yönelik toplu imha yapıldığını ve bunun da sevinç gösterileri ile karşılandığını işleri sürdü. Size silah doğrultmayan birine ateş etme hatta bombalama yetkisine sahip değilsiniz bu bir insanlık suçudur diyen Sancar şunları söyledi: “Hükümetin terörle mücadeledeki yeni stratejisi şöyle bir psikoloji yarattı: Kazan’daki operasyon sonrası yaşanan toplu ölümler karşısında bir tür sevinç gösterisi yapıldı. Ardından da Dicle’de… Ne kadar çok imha edilirse, burada imha kelimesi çok önemli. PKK’lılar imha edildi deniliyor. Ne kadar çok imha edilirse o derece başarılı görülüyor. Bu işin askeri boyutuydu. İşin diğer yanı ise kürt siyasal hareketiyle öyle yada böyle bir ilişkisi olan medya, avukatlar, gazeteciler vb. meslekten olanların içeri alındığı KCK operasyonları. Bu operasyonlar siyasi bir amaca yönelik operasyonlardır.” Sancar'ın, 'KCK ' operasyonları ile PKK'ya darbe vurduk gibi söylemler var sözleri üzerine araya giren Arıcı, “Ama bir gerçek var ki; KCK operasyonları sonrası PKK’nın ağır darbe aldığı ve gücünü yitirdi” şeklindeki sözleri üzerine Sancar, amaca ulaşmak için her yola başvurmanın doğru olmadığını, TSK’nın da bu yöntemi kullandığını söyledi. Programın başında Uludere’dekiler sivil bile olmasa terörist olsalar dahi bombalayarak onların toplu imha edilemeyeceğini, bunun insanlık suçu olduğunu ileri süren ve programın devamında da yapılan operasyonlarda PKK’nın bombalanması ve toplu ölümlerin olmasını eleştiren Sancar’a Arıcı'nın'da "PKK bombalanmasın, gerilla savaşı olsun ille de şehit haberleri mi gelsin" şeklinde çıkışı olunca program iyice kızıştı… İşte TSK’nın PKK operasyonlarını destekleyen spikerle, PKK operasyonlarını bir toplu imha ve insanlık suçu olarak gören gazeteci arasındaki o tartışma!..
  (Toplam 9 yorum) Yorum Ekle
ırmak 03.06.2014 16:36:00
zorlanmadın mı ya bacı allah nazarlardan korusun
funda çakırcı 11.11.2012 13:09:00
eh allahın işi işte insanı şaşırta biliyor
KARIŞMAYIN ALLAHIN İŞİNE 20.07.2012 17:48:00
Hamit 07.06.2012 21:48:00
Nasıl olur o kadar çocuk
zinet 04.05.2012 14:35:00
bede hayrette kaldim adeta dundum diye bilirim bu tup bebek miydi
cemal 09.02.2012 10:16:00
biri cıktımı gerisi kolayca gelir gerci aysel daha iy gelir
özcan 10.01.2011 17:14:00
baci doğururken zorlanmadın mi yani acımadı mi
satilmis 13.09.2010 23:26:00
harika
Aysel 13.02.2009 19:04:00
Tek kelimeyle MAŞALLAH Bu devirde insan 1 çocuktan fazlasını düşünemezken, bir seferde 8 çocuk dogdu. Ne diyelim vatana millete hayırlı olsun. :)))

2007© videovitrini.com