TÜRKİYE'DE GÜNEŞ TUTULMASI BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Kanada'dan başlayıp kutup bölgelerini geçtikten sonra Asya'ya girerek Rusya, Moğolistan'ı kat edip Çin'de son bulan 237 km genişliğinde dar bir koridor içinden görülen güneş tutulması Türkiye'de Antalya'da parçalı tutulma olarak gözlemlendi... İşte o görüntüler...
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
36848 16
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Kağıthane’de parkta kadınlara tacizde bulunduğu iddia edilen bir genç, bir grubun saldırısına uğradı. Olay yerine gelen polis, genci grubun elinden kurtarmasına rağmen, linç girişimi kameraların önünde devam etti. Polisin elindeki gence saldıran grup, polise zor anlar yaşattı.Okmeydanı metrobüs durağının yanındaki yeşil alanda bir genç, bir bayana tacizde bulunduğu iddiası ile saldırıya uğradı. Çevredeki vatandaşlar tarafından dövülen ve alkollü olduğu görülen genç, polis tarafından kurtarıldı. Polis ilk olarak yaralı genç için ambulans istedi. Yeşil alanda yaşanan bekleme sırasında ise grubun dağılmadığı görüldü. Genç bir süre sonra polise gitmek istediğini söyledi ancak polis, ambulans istediğini belirterek genci bırakmadı. Olaylar bu aşamadan sonra da devam etti. Bir süre sonra ekip otosuna götürülen gencin peşini çevredeki vatandaşlar bırakmadı. Genç, gitmemek için polise direnirken vatandaşlar da fırsat buldukça gence tekmeledi. Olay yerine gelen takviye polis memuru ise gençleri durdurmakta güçlük çekti. Çevredekiler polisle de tartıştı. Genci grubun elinden alan ekipler, bir ara genci tekrar kaçırınca tekrar saldırıya uğradı. Polise direnen ve çevredekilerin tekmelerine hedef olan genç kameralar tarafından da görüntülendi. Olayı gören vatandaşlar, “Bir bayanın saçından tutmuş taciz ediyordu. Buradaki gençlerde saldırdı” dedi. Saldırıların hedefi olan genç, ekip otosuna bindirilerek hastaneye götürüldü.
TBMM'de parti gruplarını ziyaret eden "Dersim Dernekler Federasyonu" Genel Başkanı Özkan Tacar, "Dersim halkından devlet adına özür dilensin" dedi. Tacar, Dersim'in "kayıp kızlarının" akıbetini sordu ve Seyit Rıza ile arkadaşlarının mezar yerinin tespit edilerek ailelerine verilmesini istedi. Tacar ve beraberindeki federasyon üyeleri, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ile BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ı ve TBMM İdare Amiri Sırrı Sakık'ı ziyaret etti. Tacar, BDP grubunu ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin artık değiştiğini, dün konuşulamayan birçok şeyin bugün konuşulur hale geldiğini söyledi. "Dünyada gelişen siyasal konjonktür paralelinde, Türkiye'nin büyük ve demokratik bir ülke olma yolunda tarihsel sorunlarla yüzleşip, halklarıyla barışma yolunda adımlar atması gerektiğini" savunan Tacar, şöyle devam etti: "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın, 'Dersim'de yaşananlar katliamdır' ifadesi biz Dersimliler için önemli bir tarihin ilk adımıdır. Dersim'de bir katliam yapıldı ve bu katliamın bilançosu hala belli değil. Acı bir başka gerçek de zorla ailelerinden alınarak subaylara ve durumu iyi olan ailelere evlatlık ya da hizmetçi olarak verilen kız çocuklarının akıbeti bilinmiyor. Biz bir kin beslemiyoruz, öç alma duygusu yok. Bu kanayan yaranın dindirilmesi gerekiyor. 'Dersim' adının iade edilmesini, Seyit Rıza ve arkadaşlarının mezar yerlerinin tespit edilerek, ailelerine verilmesi, kayıp kız çocuklarının tam listesinin açıklanmasını talep ediyoruz. Dersim katliamlarından ötürü Dersim halkından devlet adına özür dilensin." Tacar, "Sabiha Gökçen, Fevzi Çakmak ve Abdullah Alpdoğan gibi Dersimlileri rencide eden isimlerin kaldırılmasını" istediklerini ifade etti.
  (Toplam 3 yorum) Yorum Ekle
cenk 21.12.2010 06:21:00
evet süper bencede ..seninle arkadas olalim bir dahaki tutulmayi canli izleyelim ne dersin ?:)
asya gizem 11.05.2010 20:03:00
süperr :) bu arada ben asya arkadaş olmak isteyen
melis 04.08.2008 15:47:00
güzell

2007© videovitrini.com