TÜRKİYE'DE GÜNEŞ TUTULMASI BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Kanada'dan başlayıp kutup bölgelerini geçtikten sonra Asya'ya girerek Rusya, Moğolistan'ı kat edip Çin'de son bulan 237 km genişliğinde dar bir koridor içinden görülen güneş tutulması Türkiye'de Antalya'da parçalı tutulma olarak gözlemlendi... İşte o görüntüler...
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
37288 16
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Adana'da bir kişi, aralarında alacak-verecek meselesi bulunan kişiyi internet kafede çocukların gözü önünde vurup kaçtı. Mehmet Horuz (35) saat 11:00 sıralarında internet kafeye geldi. Bu sırada, alacak verecek meselesi yüzünden aralarında mesele bulunan ve ismi açıklanmayan kişi de internet kafenin önüne gelerek biriyle telefonda konuştuktan sonra belindeki silahı çekerek internet kafeye girip girip hemen kapının yanında oturan Mehmet Horuz'un ayağına bir el ateş ettikten sonra elinde silah ile kaçarak kayıplara karıştı. Bu arada ne olduğunu anlayamayan Horuz, bir süre sonra bacağında acı hissetti. Bu sırada internet kafede bulunan herkes ayağa kalkarak kaçmaya başladı. Kaçanlar arasında çocukların da olduğu gözlendi. Çocuklar korkulu gözlerle biran önce kafeden kaçmaya çalıştı. Bir babanın kucağında çocuğuyla kafeden kaçtığı da gözlendi. Ayağından yaralanan Horuz, olay yerine çağrılan ambulansla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Sol bacağından yaralanan Horuz'un hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi. Bu arada, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. "İNTERNET KAFE SAHİBİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU" İnternet kafeyi 1 yıl önce devraldığını belirten Mahmut Kılıçarslan (27), 1 yıldır çocuklara silahın ne kadar zararlı olduğunu anlattığını söyleyen Kılıçarslan, "Ne olursa olsun, çocukların olduğu bir işyerine kesinlikle sorununuz ne olursa olsun, sorununuzu çocuklarınızın önünde çözmeyin. Silahları göstermeyin ben yıllar boyunca silahın kötü bir şey olduğunu anlattım çocuklara. Ben çocuklara silah yerine kalemi önerdim, kardeşlikten İslam'dan bahsettim. Ben buradan silaha sarılan insanlara sesleniyorum. Silaha sarılmak güçlenmek değil acizliktir. Hepimiz kardeşiz bütün Müslüman alemi kardeştir. Ancak bu tür olaylar kardeşliğimizi bozuyor. Ben burada çocuklara küfür bile ettirmiyorum. Onlara silahla oynanan oyunları oynatmıyorum. Ama benim kafeme gelip çocukların olduğu bir ortamda birini vuruyorlar. Bu benim çok zoruma gidiyor. O anda burada babasının kucağında bir çocuk da vardı. O çocuğun psikolojisini düşünün. Bu bana yapıldığı için çok zoruma gitti. Ben şimdi bu çocukların ailelerine ne diyeceğim" diyerek gözyaşlarına boğuldu.
Genel Başkanlık koltuğunu geçtiğimiz aylarda Kemal Kılıçdaroğlu'na kaptıran eski CHP lideri memleketi Antalya'daki bayramlaşması esnasında yapılan protesto ile şoka uğradı. Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Kurban Bayramı nedeniyle bulunduğu memleketi Antalya'nın Kemer ilçesinde 4 yıl önce partiden ihraç edilen bir kişinin tepkisi ile karşılaştı. Bayramlaşmanın yapıldığı restorana gelen Erdal Saltık isimli eski partili, Baykal'ı eleştirdikten sonra omuzlarındaki kazağı üzerine fırlattı. Baykal, CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve Antalya milletvekilleri Osman Kaptan, Gürkut Acar ve Arif Bulut, Kurban Bayramı'nın son gününde Antalya'nın batı ilçelerinde bayramlaşma gezisine çıktı. Gezinin son durağı olan Kemer'e dün akşam saat 21.00'de gelen Deniz Baykal ve beraberindekileri 50 kişilik partili grubu karşıladı. Bayramlaşmanın sonuna doğru restorana gelen Erdal Saltık isimli eski bir partili, Deniz Baykal'ı geç geldiği için eleştirerek, bunun partililere saygısızlık olduğunu belirtti. Daha sonra 2009 yerel seçimlerinde Mustafa Gül'ün adaylığının Baykal tarafından veto edilmesi sonucunda partinin Kemer'de kan kaybettiğini, bu tutumlar yüzünden MHP'nin güçlendiğini söyleyen Saltık, "Burada MHP 50 oy alamazken, 2009 seçimlerinden sonra binlerce gencin bozkurt işaretleri yaparak, sloganlar atarak MHP'li olduğu bir yerde, geçmiş dönemde CHP Genel Başkanı olmuş olsa dahi bir insana saygı duymamızı kimse bekleyemez burada" diyerek omuzlarındaki kazağı Deniz Baykal'a fırlattı. Kazak, İl Başkanı Özer Ülken tarafından yakalanırken, Erdal Saltık sözlerini, "Burada bir hakaret var, burada bir yanlışlık var, kimsenin buraya gelmeye hakkı yok" diye sürdürdü. Saltık bazı partililer tarafından salondan uzaklaştırılırken, "Buradaki gençlerin Deniz Baykal'da ahı var. Kemer Deniz Baykal yüzünden bu halde. Herkes konuşacak bunu" diye bağırdı. CHP Kemer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ersegün Çam, Erdal Saltık'ın 4 yıl önce partiden ihraç edildiğini söyledi. CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken de, "Biz bu arkadaşı tanıyoruz, ben genel başkanımın tevazusuna teşekkür ediyorum. Söz verdi, ama o da bunu böyle kullandı" diye konuştu.
  (Toplam 3 yorum) Yorum Ekle
cenk 21.12.2010 06:21:00
evet süper bencede ..seninle arkadas olalim bir dahaki tutulmayi canli izleyelim ne dersin ?:)
asya gizem 11.05.2010 20:03:00
süperr :) bu arada ben asya arkadaş olmak isteyen
melis 04.08.2008 15:47:00
güzell

2007© videovitrini.com