TÜRKİYE'DE GÜNEŞ TUTULMASI BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Kanada'dan başlayıp kutup bölgelerini geçtikten sonra Asya'ya girerek Rusya, Moğolistan'ı kat edip Çin'de son bulan 237 km genişliğinde dar bir koridor içinden görülen güneş tutulması Türkiye'de Antalya'da parçalı tutulma olarak gözlemlendi... İşte o görüntüler...
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
39408 17
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Depremin vuruduğu Van'ın Erciş ilçesinde, depremzede esnafın malları bile sokakta dururken, yardım malzemeleri neden yağmalanıyor? 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından Erciş'te yıkılan evlerin yanısıra işyerleri de büyük hasar gördü ve bütün malzemeler sokaklara dağıldı. Zor günler geçiren Ercişliler, barınma, yiyecek, giyecek sıkıntılarını yurdun dört bir yanından gelen yardımlarla karşılamaya devam ediyor. ERCİŞLİLER ESNAFIN ORTALIĞA SAÇILAN MALLARINA EL SÜRMÜYOR Erciş'te dikkat çeken önemli bir nokta ise, ilçe esnafının ortalığa saçılan mallarına kimsenin dokunmuyor olması. Öyle ki meyve ve sebzelere bile dokunan yok. Hepsi çürümeye yüz tutmuş durumda. Ercişliler, kendilerine yani Anadolu insanına yakışanı yapmaya devam ediyor. MALZEMELERİ KİMLER YAĞMALIYOR? Devletin ilgili kurumlarının gönderdiği battaniye ve çadır gibi malzemelerin yağmalandığı, yardım konvoylarının engellendiğiyse bilinen bir gerçek. Peki yardımları kimler yağmalıyor? PKK YARDIMLARDAN RAHATSIZ Deprem bölgesine yapılan yardımlardan terör örgütü çok rahatsız. Sebebi yardımların toplumdaki dayanışma ruhunu artırması. Yurdun Doğu'sundan Batı'sına, Kuzey'inden Güney'ine herkesin Van'daki kardeşlerinin yardımına koşması ve tüm Türkiye'nin bir anda kenetlenmesi bölücü terör örgütünü korkutuyor. Çünkü bu durum eli kanlı örgütün cinayet eylemleriyle yıllardır yapmaya çalıştığı toplumu ayrıştırma ve kardeşlik ruhunu zedeleyerek insanlar arasında düşmanlık oluşturma çabasını boşa çıkarıyor.
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da dün öğle saatlerinde başlayan kum fırtınası bütün şehri tamamen kapladı. .. Kum fırtınası sebebiyle okullar dün ve bugün tatil edilirken, Riyad Kral Halid Havaalanı'nda görüş mesafesinin sıfıra indiği, bu yüzden uçak seferlerinin durdurulduğu belirtildi. Kapalı mekanlarda da etkili olan fırtına nedeniyle, evlerde insanların pencerelerini içerden bantladığı, zorunlu durumlar dışında dışarı çıkmadıkları ifade edildi. Riyad'da yaşayan Cibrin El-Cibrin, "Ben 52 yaşındayım ve hayatımda ilk kez böyle bir fırtınaya şahit oluyorum. Başka bir ilde yaşayan bir yakınım fırtına konusunda beni uyarmıştı. Bu sebepten ben de bugün pencere ve klima boşluklarını bantlamak için dama çıkmıştım. Bazı bölgelerde siyah bulutların ilk başta bir yangından kaynaklandığını zannettim. Fakat biraz sonra bunun bir kum fırtınası olduğunu fark ettim" dedi. Fırtına yüzünden kentte birçok trafik kazası gerçekleşti. Yetkililer, dışarı çıkılması durumunda ağız ve burunun kapatılmasını tavsiye etti. Birçok insan hastanelere başvurdu. Küçük bir kız çocuğunun baygınlık geçirdiği görüldü. Riyad'da yaklaşık 25 yıldır yaşayan İsmail Hakkı Sezaver de, "Böyle bir kum fırtınasına ilk kez şahit oluyorum. İş yerimden dışarı çıkıp kum fırtınasıyla karşılaştığımda çok endişelendim, çünkü bu seferki fırtına diğerlerinden farklıydı. Bugünkü fırtına ilk başladığı zaman görüş mesafesini 2-3 metreye düşürdü" diye konuştu. Büyük bir bölümü çölle kaplı olan Suudi Arabistan'da her yıl bu aylarda kum fırtınaları meydana geliyor.
11 Eylül saldırılarıyla ilgili üretilen komplo teorilerini ortadan kaldıran bir video ortaya çıktı.Dünyada bir milat kabul edilen 11 Eylül'de Dünya Ticaret Merkezi'ne uçaklarla yapılan saldırı nedeniyle pek çok komplo teorisi üretildi. Bu saldırı sonrasında Amerika'nın Irak ve Afganistan işgallerine yasal dayanak elde etmesinden yola çıkılarak, bu işi derin Amerika'nın yaptığına yönelik çok sayıda iddia dillendirildi. Bu iddiaların sahipleri, en üst katlara çarpan uçağın o binalara yıkamayacağını savundu.Binaların altına yerleştirilen kontrollü yıkım bombalarıyla yıkıldığı savunuldu.Hatta Pentagon'a bir uçağın değil bir füzenin çarptığı savunuldu. Bütün bu teorileri ortadan kaldıracak yeni bir video ortaya çıktı. Videoda Dünya Ticaret Merkezi'nin 7 numaralı yandaki kompleksinin yandığı görülüyor.İkiz kuleler yıkılmadan önce burada çıkan yangın, komplo teorilerinin de bitişi olarak gösteriliyor. Amerikan Federal Savcılığı,"Tepeden yanan binaların yaydığı ısı o kadar korkunç boyuttaydı ki yanındaki binalarda bu ısıdan etkilenip tutuştu.Dolayısıyla tepeye çarpan uçakların binayı yıkalacağı görüşü böylelikler ortadan kalktı" dedi. Amerikan gazeteleri ekteki videoyu , "Komplo teorilerinin yıkılışı" olarak duyurdu. Ancak unuttukları önemli bir ayrıntı var. Yanan bina haberin fotoğraflarında WTC 7 olarak bilinen bina, uçağın çarptığı WTC 1'in hemen altında bulunuyor.Uçağın çarpması nedeniyle aşağıya doğru tonlarca uçak yakıtı akmıştı.Tutuşmasının kanıt olarak gösterildiği bina bu akan benzinlerin tam altında bulunuyor. Belki de o bina bu benzinler nedeniyle tutuştu.
  (Toplam 3 yorum) Yorum Ekle
cenk 21.12.2010 06:21:00
evet süper bencede ..seninle arkadas olalim bir dahaki tutulmayi canli izleyelim ne dersin ?:)
asya gizem 11.05.2010 20:03:00
süperr :) bu arada ben asya arkadaş olmak isteyen
melis 04.08.2008 15:47:00
güzell

2007© videovitrini.com