MARKETİN GÜVENLİĞİ İLE MÜŞTERİ ARASINDAKİ KAVGA RİNGLERİ ARATMADI!..

Rusya'da Novosibirsk'te bir markette alışverişe gelenler ile güvenlik görevlileri arasında çıkan tekme tokatlı kavga ancak olaya market sahibinin silah çekerek müdahale etmesiyle son buldu... İşte güvenlik kamerasına takılan ilginç kavga görüntüleri...
İzlenme Sayısı Oy Sayısı Oy Ortalama (Oy ver)
40304 10
Adınız:
E-posta adresiniz:
Arkadaşınızın e-posta adresi:
Mesajınız:
Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Afyonkarahisar'daki patlamayı Habertürk TV'de yayınlanan Pelin Çift ile Haber Hattı programında değerlendirdi. Fatih Altaylı şunları söyledi: "25 vatan evladı tam bir dangalaklık sonrası yaşamını yitirdi" Gece 25 askerimiz şehit oldu, sabah İzmir'de 58 mülteci öldü. Bir uğursuzluk var başımızda. Bir bakan takdir-i ilahidir dedi. Üstüne ekledi "bir kişi namaza çıkmıştı, kurtuldu" dedi. Diğerleri de namaza çıksaydı ölmezdi anlamına gelecek şekilde. Ne diyelim densizlik demek lazım. Dün gece telefonla bağlanıyoruz, belediye başkanı yaralı 4 yaralı diyor. 22 askerin kesin şehit olduğuna dair bilgi elimizde vardı ama belediye başkanı 4 yaralı var diyor, vali 9 yaralı var diyor. Sanki parmağını kesmiş bu askerler. Olayı bir küçük gösterme çabası. 25 vatan evladı tam bir dangalaklık sonrası yaşamını yitirdi. Karanlıkta bu askerlere mühimmat taşıtıyorlar olacak iş mi? Bu olayın gerçek manada soruşturulacağı ya da sonrası için önlem alınacağına dair bir şey duymuyoruz. Bu olay gerçek anlamda soruşturulacak mı? "Bu millet seçilmişleri tarafından eşek yerine konmak zorunda mı?" Bu mühimmatı tabi erler taşıyacak albay veya generaller taşıyacak değil ama 15 günlük acemi askerler mi taşımalı? Bu millet eşek mi? Bu millet seçilmişleri tarafından eşek yerine konmak zorunda mı? Çok asabım bozuk kusura bakmayın. Ben Türkiye'de artık hiçbir şeye şaşırmıyorum. ÖSYM Başkanı da aynı. Adamın göreve geldiğinden beri yaptığı 10 sınav varsa yüzde 90'ı hatalı. Ben bu işi yapamıyorum deyip bırakma gibi bir düşüncesi yok. Hırsızlıkla soru çalarak hakim olmuş kişiler senden benden şerefimiz üzerine yemin ederek ifade vermemizi isteyecek.
Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulunda, İçişleri Bakanlığına da Silvan'da 13 askerin şehit düştüğü saldırıyla ilgili inceleme yapılması talimatı verildiğini bildirdi. Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. İç güvenlikle ilgili konular kapsamında, Diyarbakır Silvan kırsalındaki saldırı konusunda Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın bilgiler verdiğini anlatan Arınç, daha sonra konunun bütün bakanlar tarafından görüşüldüğünü, konu hakkında yeterli bilgi edinilmeye çalışıldığını anlattı. Arınç, şöyle devam etti: "Şüphesiz basına yansıdığı kadarıyla 13 askerimizin şehit edildiğini ve 7 askerimizin yaralı olarak tedavi altında bulunduğunu biliyoruz. Olay takip edilmektedir. Genelkurmay Başkanlığımız idari soruşturma açmıştır ve bununla ilgili komutanları görevlendirmiştir. İdari bakımdan yapılacak soruşturma sonuçları daha sonra Başbakanımıza takdim edilecektir. Bakanlar Kurulumuzda konunun İçişleri Bakanlığımızın da görev alanında olduğu düşünülmüş ve İçişleri Bakanlığımız tarafından da olayla ilgili inceleme yapılması talimatı verilmiştir. Dolayısıyla İçişleri Bakanlığımızın da kendi görev alanı içinde bulunan konular üzerinde inceleme yapacağını söyleyebilirim." Arınç, bir gazetecinin, "Muhalefetin sınır ötesi operasyon çağrıları var. Sınır ötesi operasyon gündemde mi?" sorusu üzerine, şunları söyledi: "Sınır ötesi operasyon her zaman konuşulur. Bununla ilgili Bakanlar Kuruluna verilen bir yetki henüz süresi dolmadı. Hükümet ihtiyaç duyduğu anda silahlı kuvvetlerimize bu konuda talimat verebilir ve böyle bir olay gerçekleşebilir. Ama bugünkü toplantımızda böyle bir ihtiyaç ve böyle bir operasyonun yapılması konusunda hiçbir görüşme olmadı. Muhalefetin belki olayın etkisiyle yaptığı bir çağrı olabilir veya 'Böyle bir yöntem düşünülüyor mu?' diye sorusu olabilir. Hayır, şu anda elimizde yetki olmasına rağmen, şartların gerektirmesi halinde de uygulanacağı bilinmesiyle tekrar hükümet böyle bir konuyu gündeme getirmiş değil."
  (Toplam 1 yorum) Yorum Ekle
powertech 27.03.2008 10:31:00
guvenlıkcı masalah vurdugu ıkı adamıda yere yıktı

2007© videovitrini.com